Sardynia i Korsyka maj 2022


Ahoj

Żeglarze i Żaglówki, Gazdowie i Gaździny

Nadszedł czas odpocząć od koronawirusa, odetchnąć świeżym , morskim powietrzem :). Dość siedzenia w domu :). mam dla was propozycję na turystyczno-stażowy rejs po najpięknieszych rejonach Sardynii i Korsyki. Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże) porównywane jest z Lazurowym Wybrzezem a Porto Cervo to odpowiednik Saint Tropez. Zabudowa miasta posiada widoczne wpływy arabskie a mieszkańcy to bogaci ludzie z całego świata.W sezonie przebywa tu dużo VIP-ów z całego świata a słynni piosenkarze dają prywatne koncerty.

Chcemy tez odwiedzić wyspę Tavolara- samozwańcze „królestwo” które odwiedziła nawet angielska Królowa Wiktoria. Obecna „rodzina królewska” prowadzi tu restaurację „Da Tonino”, wpadniemy tam na obiad, może sam król nas będzie obsługiwał :).

Wartym odwiedzenia jest archipelag wysp La Maddalena składający się z 7 głównych wysp i ok.60 małych skał i wysepek. Ten bajeczny rejon (od 1994 roku jest to Park Narodowy) obfituje w małe zatoczki z plażami idealnymi do snorkelingu. Raj na ziemi wypadałoby powiedzieć :).

Perełką w naszym rejsie powinno być odwiedzenie miejscowości Bonifaccio na Korsyce. Przepiękne miasto położone na wapiennych klifach i wygląda tak jakby miało zaraz wpaść do morza i zatonąć. Uważane jest za najpiękniejsze miasto na Korsyce.

Jak widzicie atrakcji jest mnóstwo i każdy dzień przyniesie ogromną ilość niespodzianek. Jeśli pogoda nam nie przeszkodzi – wszak płyniemy jachtem nie jedziemy tramwajem – zrealizujemy plan w 130 % :). Poniżej orientacyjna trasa rejsu

 

 

Rejs dostępny jest dla osób żeglujących jako rejs stażowy (opinia z rejsu , ok. 80 godzin) jak i dla osób „nieżeglarskich”. Chętni moga podszkolic się z nawigacji, manewrowania jachtem w porcie a reszta może potraktować nasze pływanie jako rekreację :).

No i garść informacji :

Termin : 30 kwietnia – 07 maj 2022. W tym czasie średnie temperatury to ok. 23 stopnie Celsjusza.

Transport : przelot z Berlina- Olbia – Berlin za ok. 350 PLN w dwie strony . Wylot w piatek 29 kwietnia 2022, powrót 07 maj 2022. Dojazd do Berlina pociągiem , autem lub Flixbus-em (lub innym rejsowym autokarem) lub samochodem . Z Warszawy  z przesiadką na Malpensie (Mediolan) cena 1200 PLN w dwie strony. Wylot w piatek 29 kwietnia 2022 powrót w sobotę 07 maja 2022.

Cena: 

Kojowe 580 EUR/osoba i obejmuje: skippera (czyli ja 🙂 ) czarter jachtu, ubezpieczenie kaucji (bez kaucji zwrotnej za jacht), ubezpieczenie grupowe, gadżety pamiątkowe, sprzątanie jachtu po rejsie, ręczniki, posciel, butlę z gazem

Kasa jachtowa 120 EUR/osoba : wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, opłaty administracyjne i turystyczne

Cena nie zawiera : biletow lotniczych, transferu z/na lotnisko, wydatków własnych (alkohol , knajpy, muzea itp)

Harmonogram wpłat :

50% przy rezerwacji do konca stycznia 2022, czyli 290 EUR/osoba
50% najpóźniej do 01 kwietnia 2022, czyli 290 EUR/osoba

Kasa jachtowa na kei. Jesli coś zostanie z kasy jachtowej zostanie zwrócone na koniec rejsu. Kapitan nie partycypuje w kosztach rejsu.

 

Rejs turystyczno – stażowo – szkoleniowy , ale nie widzę problemu pouprawiać rekreacji :). Będzie czas na manewrówkę (dla chętnych) i zwiedzanie. Przewiduję nocne przeloty. Weźcie osoby towarzyszące, będzie miło :). Chętnych poszkolę :), komu staż temu staż , a reszta wypoczywa 🙂 tylko Kapitan w pracy 🙂. Popłyniemy na jachcie Sun Odyssey 491 lub bawaria c 45 holiday. Wszyscy spią w zamykanych kabinach

Oczywiście wpisze staż morski na wyższe stopnie żeglarskie honorowany przez PZŻ

Rejs dostępny dla żeglarzy i nieżeglarzy, proprowadzony przeze mnie osobiście,

Zapraszam Arek