Kolonia żeglarska dla dzieci 6-11 lat


 

Termin: 05-12 sierpnia

Koszt: 1500 PLN/osoba

Cena zawiera:

– czarter jachtu

– opieka sternika i wychowawcy

– wyżywienie

-opłaty portowe

-paliwo do jachtu

-ubezpieczenie grupowe

Cena nie zawiera:

-dojazdu

-imprez dodatkowych ok.100 PLN osoba (Park linowy, zwiedzanie Twierdzy Boyen , basen w Hotelu Gołębiewski)

– wydatków własnych

-natrysków jeśli nie wliczone są w cene portu (koszt od 10 PLN do 18 PLN)

 

Żeglujemy na luksusowym , 10 osobowym Maxusie 33. Jacht wyposażony jest w dziecięce kamizelki ratunkowe, kuchenkę gazową, oświetlenie 12V, lodówkę, zastawę stołową i garnki, koło sterowe, WC morskie, ciepłai zimną wodę, instalację 230V (tylko w portach), silnik, ogrzewanie, 3 dwuosobowe kabiny.

Impreza zarejestrowana będzie w Kuratorium Oświaty, na pokładzie będzie sternik-wychowawca i wychowawca oraz 7 uczestników. Kadra to doświadczeni opiekunowie i żeglarze. Uczestnicy biorą czynny udział w pracach pokładowych i przygotowywaniu posiłków – oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Rzeczy potrzebne do jedzenia zakupujemy na bieżąco, w sklepach, na trasie rejsu. Ewentualna pomoc lekarska realizowana jest przez wodne karetki obsługiwane przez MOPR i przychodnie lekarskie oraz szpitale na trasie rejsu.

W planie mamy naukę podstaw żeglarstwa, węzłów, gry i zabawy terenowe, kąpiele w jeziorze, wycieczki w portach. Odwiedzimy Park Linowy, Twierdzę Boyen, Park Wodny i wiele innych atrakcji

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Plan rejsu

1 dzień sobota

Przyjazd 16.00-17.00 do Sztynortu. Pierwsze kroki na jachcie, bezpieczeństwo, nauka węzłów. Kolacja i nocleg na jachcie. Dla tych, co pierwszy raz i dla tych, co kiedyś żeglowali (dla przypomnienie), sternicy przekażą kompendium potrzebnej wiedzy dla załogi. Pokażą kilka niezbędnych węzłów i dopasują kamizelki ratunkowe. Instruktaż obejmie także pokaz kładzenia masztu, który kilkakrotnie podczas rejsu, będziemy musieli wykonać z powodu np.mostów na trasie naszego rejsu. Kładzenie masztu odbywa się za pomocą układu lin i bloczków, więc nie jest to czynność wymagająca dużej siły tylko odrobiny znajomości zasad postępowania. Nawet dziecko da radę … i jaka frajda przy tym. Duma rozpiera klatę dziecka .

2 dzień niedziela

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Sztynort- Port Tajty Śniadanie na jachcie.  Pokaz kładzenia masztu. Żegluga po jeziorze Kisajno. Kąpiel w jeziorze. Nocleg w Porcie. Jest natrysk. Sklepik na miejscu http://www.porttajty.pl/

Po zapamiętaniu tego, co nam się śniło na nowym miejscu jest czas na przygotowanie wspólnie śniadanie i higienę osobistą. No i na jezioro. obiad na jachcie.  Po obiedzie powłóczymy się trochę po mazurskich jeziorach. Na wieczór zaplanowany jest postój w porcie przy Hotelu Tajty. Czarujące miejsce, ciche i przytulne. Wieczorem rozpalimy ognisko, upieczemy kiełbaski i ziemniaki. Myślę, że w krew wejdą nam wieczorne spotkania przy ognisku na pogawędki przy pieczonych kiełbaskach i ziemniakach. Podziwianie rozgwieżdżonego nieba pozostawi niezapomniane wrażenia. Wypocznijmy, jutro ciężki, ”lądowy dzień”, zabawa w Parku Linowym.

 

3 dzień poniedziałek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Port Tajty – Port Jagodne Zabawa W Parku Linowym. Zegluga na Jezioro Jagodne Nocleg w porcie. Jest natrysk. Prażmowo – Port Jagodne

Rankiem idziemy na zorganizowany Park Linowy między innymi ze zjazdem tzw. „Tyrolką”. Porządna dawka adrenaliny i możliwość przełamania w sobie następnych barier. Wszystko to oczywiście pod opieką przewodnika, na atestowanych linach i osprzęcie, w szelkach i kaskach. Po takim ”kopie” w drodze powrotnej wracamy uskrzydleni 🙂.

Żeglujemy dalej przez jeziora Dargin, Boczne i Jagodne.Będziemy znowu kłaść i stawiać maszt na jachcie. Nocleg w zaprzyjaźnionym porcie.

 

4 dzień wtorek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Port Jagodne -Mikołajki Żegluga kanałami  w stronę Mikołajek Nocleg w porcie. Jest natrysk bar i Tawerna port przy Hotelu Gołębiewski

 

Dzień, w Którym Odpoczywa Pieszy– dziś słodkie lenistwo na wodzie. Kąpiele na środku jeziora, spanko albo podziwianie wspaniałych widoków. Płynąć będziemy 4 kanałami. Chłoniemy widoki i odpoczywamy.

Niejedną osobę na rejsie dopada – nie wiadomo jak to nazwać –tęsknota, nostalgia, retrospekcja? Chwile takie dają czas na wejrzenie w siebie, zrobienie rachunku sumienia. Ktoś powiedział, że ogień oczyszcza- tak po trzykroć tak. Nie wolno walczyć z takim nastrojem, dajmy szanse naszemu rozumowi i organizmowi wyciszyć się…… Zobaczcie na samo wspomnienie już się rozmarzyłem :).

TO DZIAŁA 🙂

 

5 dzień środa

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Mikołajki – Giżycko Wizyta w Aqua Parku w Hotelu Gołębiewski.Wycieczka do Mikołajek Nocleg w porcie. Jest natrysk. Wycieczka do twierdzy Boyen

www.boyen.gizycko.pl

www.wieza-gizycko.pl/

I znów Dzien. Pieszego Turysty ·. Godne do obejrzenia to Twierdza Boyen wybudowana w połowie XIX w. Polecenie budowy wydał Fryderyk Wilhelm IV. Most Obrotowy na kanale Łuczańskim wybudowany pod koniec XIX, aby zapewnić połączenie Giżycka i twierdzy Boyen. Ciekawostka jest to, że 100 tonowy most obsługiwany jest do dziś ręcznie. Warta obejrzenia jest również Wieża Ciśnień z kawiarnią, z której rozciąga się wspaniała panoramą na okolice – kawa podawana z widokami ….. i nie tylko na przyszłość. Poza tym port w dużym mieście, gwar, tawerny, listy do rodziny, pamiątki. A na koniec dla chętnych wyciszenie podczas koncertów organowych w Kościele Ewangelickim.

 

 

6 dzień czwartek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
 Giżycko-Skłodowo Żegluga po jez. Niegocin. Jezioro Dobskie- zwiedzanie Wyspy Kormoranów Nocleg w porcie. Jest natrysk.

 

Wielkie porty psują marynarzy 🙂, więc czas w „morze”. Poznamy jeszcze kawałek Mazur, kilka jezior a potem opłyniemy Wyspę Kormoranów. Wpadniemy także na ostatnia kąpiel w tzw. „Akwarium”. Wieczorem, po wstępnym spakowaniu się, przy szklaneczce czegoś mocniejszego, posnujemy plany na przyszłość. Wymyślimy wspólnie akweny, które jeszcze możemy eksplorować. Nie będziemy się ograniczać. Sylwester na Wyspach Kanaryjskich, Chorwacja, Grecja, Karaiby, Sycylia , Baleary, Wyspy Zielonego Przylądka. Wszystko razem z nadzieją i marzeniami …….

 

 

7 dzień piatek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Sztynort Pożegnanie. Pakowanie Wyjazd w sobotę o 11.00

KONIEC, KONIEC, KONIEC i żal i łzy………. Lecz do Zobaczenia

 

 

KONTAKT :

Arek +48 501 69 50 80

arek@rejsy-arkowe.com.pl

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC