Wakacje Rodzic + Dziecko 2022


 

Termin :

25 czerwiec – 02 lipiec 2022

Płyniemy jak zwykle luksusowo – na Maxusach 33. Jachty posiadają 3 kabiny, lodówkę, zlewozmywak, pełna wysokość stania :), pełne wyposażenie kuchenne, oświetlenie 12V, WC i wiele innych.

Jest to oferta zarówno, dla rodziców, którzy z powodów rodzinnych „powiesili” żeglarstwo na kołku, jak i dla tych, którzy chcieliby, po raz pierwszy pożeglować ze swoimi pociechami. Wspólne spędzenie czasu, pozwoli na nadrobienie chwil nie przeżytych wspólnie z dzieckiem a spowodowanych gonitwą przez życie. Popłyniemy „pod banderą” dobrego humoru dla wszystkich,odpoczynku i wspólnej zabawy. Kłopoty dnia codziennego przejmuje Kapitan jachtu-Wam zostaje zabawa, wypoczynek i co tam sobie zamarzycie i wymyślicie.

Poniżej orientacyjna trasa rejsu- orientacyjna Wszak nie płyniemy/jedziemy tramwajem :). Jesli wasza przegladarka nie chce pokazać mapy, kliknij TUTAJ. Jesli klikniecie na żaglóweczkę lub linię trasy pojawi się krótki opis :).

 

Koszt rejsu 1750 PLN/osoba.

Cena zawiera:

– czarter jachtu

– opieka sternika

– paliwo do jachtu

– wyżywienie

– kasa jachtowa (opłaty portowe, paliwo do jachtów)

– ubezpieczenie grupowe (na dojazd, rejs i powrót)

– gadżety pamiątkowe z rejsu

Cena nie zawiera:

– dojazdu

– wydatków własnych (atrakcje, wizyty w muzeach)

– natrysków , jeśli nie są wliczone w cenę portu (od 10 PLN do 20 PLN)

 

 

 

 

SONY DSC

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

Planowana trasa rejsu (orientacyjnie) – wszak jacht to nie tramwaj 🙂 .

1 dzień sobota

Przyjazd 16.00-17.00 do Ruskiej Wsi koło Wegorzewa. Pierwsze kroki na jachcie, bezpieczeństwo, nauka węzłów. Kolacja i nocleg na jachcie. Dla tych, co pierwszy raz i dla tych, co kiedyś żeglowali (dla przypomnienie), sternicy przekażą kompendium potrzebnej wiedzy dla załogi. Pokażą kilka niezbędnych węzłów i dopasują kamizelki ratunkowe. Instruktaż obejmie także pokaz kładzenia masztu, który kilkakrotnie podczas rejsu, będziemy musieli wykonać z powodu np.mostów na trasie naszego rejsu. Kładzenie masztu odbywa się za pomocą układu lin i bloczków, więc nie jest to czynność wymagająca dużej siły tylko odrobiny znajomości zasad postępowania. Nawet dziecko da radę … i jaka frajda przy tym. Duma rozpiera klatę dziecka i rodzica .

2 dzień niedziela

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Ruska Wieś – Port Tajty Śniadanie na jachcie.  Pokaz kładzenia masztu. Żegluga po jeziorze Kisajno. Kąpiel w jeziorze. Nocleg w Porcie. Jest natrysk. Sklepik na miejscu http://www.porttajty.pl/

Po zapamiętaniu tego, co nam się śniło na nowym miejscu jest czas na przygotowanie wspólnie śniadanie i higienę osobistą. No i na jezioro. obiad na jachcie.  Po obiedzie powłóczymy się trochę po mazurskich jeziorach. Na wieczór zaplanowany jest postój w porcie przy Hotelu Tajty. Czarujące miejsce, ciche i przytulne. Wieczorem rozpalimy ognisko, upieczemy kiełbaski i ziemniaki. Myślę, że w krew wejdą nam wieczorne spotkania przy ognisku na pogawędki przy piwie oraz pieczonych kiełbaskach i ziemniakach. Podziwianie rozgwieżdżonego nieba pozostawi niezapomniane wrażenia. Wypocznijmy, jutro ciężki, ”lądowy dzień”, zabawa w Parku Linowym.

3 dzień poniedziałek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Port Tajty – Port Jagodne Zabawa W Parku Linowym. Zegluga na Jezioro Jagodne Nocleg w porcie. Jest natrysk. Prażmowo – Port Jagodne

Rankiem idziemy na zorganizowany Park Linowy między innymi ze zjazdem tzw. „Tyrolką”. Porządna dawka adrenaliny i możliwość przełamania w sobie następnych barier. Wszystko to oczywiście pod opieką przewodnika, na atestowanych linach i osprzęcie, w szelkach i kaskach. Po takim ”kopie” w drodze powrotnej wracamy uskrzydleni 🙂.

Żeglujemy dalej przez jeziora Dargin, Boczne i Jagodne.Będziemy znowu kłaść i stawiać maszt na jachcie. Nocleg w zaprzyjaźnionym porcie.

4 dzień wtorek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Port Jagodne -Mikołajki Żegluga kanałami  w stronę Mikołajek Nocleg w porcie. Jest natrysk bar i Tawerna port przy Hotelu Gołębiewski

Dzień, w Którym Odpoczywa Pieszy– dziś słodkie lenistwo na wodzie. Kąpiele na środku jeziora, spanko albo podziwianie wspaniałych widoków. Płynąć będziemy 4 kanałami. Chłoniemy widoki i odpoczywamy.

Niejedną osobę na rejsie dopada – nie wiadomo jak to nazwać –tęsknota, nostalgia, retrospekcja? Chwile takie dają czas na wejrzenie w siebie, zrobienie rachunku sumienia. Ktoś powiedział, że ogień oczyszcza- tak po trzykroć tak. Nie wolno walczyć z takim nastrojem, dajmy szanse naszemu rozumowi i organizmowi wyciszyć się…… Zobaczcie na samo wspomnienie już się rozmarzyłem :).

TO DZIAŁA 🙂

5 dzień środa

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Mikołajki – Giżycko Wizyta w Aqua Parku w Hotelu Gołębiewski.Wycieczka do Mikołajek Nocleg w porcie. Jest natrysk. Wycieczka do twierdzy Boyen

www.boyen.gizycko.pl

www.wieza-gizycko.pl/

I znów Dzien. Pieszego Turysty ·. Godne do obejrzenia to Twierdza Boyen wybudowana w połowie XIX w. Polecenie budowy wydał Fryderyk Wilhelm IV. Most Obrotowy na kanale Łuczańskim wybudowany pod koniec XIX, aby zapewnić połączenie Giżycka i twierdzy Boyen. Ciekawostka jest to, że 100 tonowy most obsługiwany jest do dziś ręcznie. Warta obejrzenia jest również Wieża Ciśnień z kawiarnią, z której rozciąga się wspaniała panoramą na okolice – kawa podawana z widokami ….. i nie tylko na przyszłość. Poza tym port w dużym mieście, gwar, tawerny, listy do rodziny, pamiątki. A na koniec dla chętnych wyciszenie podczas koncertów organowych w Kościele Ewangelickim.

6 dzień czwartek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
 Giżycko-Skłodowo Żegluga po jez. Niegocin. Jezioro Dobskie- zwiedzanie Wyspy Kormoranów Nocleg w porcie. Jest natrysk.

 

Wielkie porty psują marynarzy J:), więc czas w „morze”. Poznamy jeszcze kawałek Mazur, kilka jezior a potem opłyniemy Wyspę Kormoranów. Wpadniemy także na ostatnia kąpiel w tzw. „Akwarium”. Wieczorem, po wstępnym spakowaniu się, przy szklaneczce czegoś mocniejszego, posnujemy plany na przyszłość. Wymyślimy wspólnie akweny, które jeszcze możemy eksplorować. Nie będziemy się ograniczać. Sylwester na Wyspach Kanaryjskich, Chorwacja, Grecja, Karaiby, Sycylia J, Baleary, Wyspy Zielonego Przylądka. Wszystko razem z nadzieją i marzeniami …….

7 dzień piatek

Trasa Opis dnia Uwagi Info
Ruska Wieś Pożegnanie. Pakowanie Wyjazd w sobotę o 11.00

KONIEC, KONIEC, KONIEC i żal i łzy………. Lecz do Zobaczenia

 

  1. Trasa rejsu może ulec nieznacznej modyfikacji spowodowanej warunkami pogodowymi, dostępnością miejsc w portach i zdarzeń losowych.
  2. W części portów opłata za korzystanie z WC i natrysków jest wliczona w opłatę portową i jest pokrywana przeze mnie. W portach gdzie opłaty za usługi te nie są wliczone w opłatę portową uczestnicy pokrywają je z własnych środków. Cena natrysków jest zależna od portu i wynosi od 10 PLN do 20 PLN

3.  Posiłki będą przygotowywane przez uczestników, na jachtach.

  1. Wszystkie wycieczki, wyprawa do Parku Linowego nie są wliczone w koszt rejsu.

 

 

Rejs odbędzie się na 10 osobowych jachtach Maxus 33 wyposażonych w :

– 3 dwuosobowe zamykane kabiny

– instalacje elektryczna 12V i 230 V

– lodówkę

– kuchenkę gazowa z piekarnikiem

-wyposażenie kuchenne i zastawę stołowa

– instalacje wody pitnej

– morskie WC

– koło sterowe

 

KONTAKT :

Arek +48 501 69 50 80

arek@rejsy-arkowe.com.pl

 

SONY DSC

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA